Zbiorniki stanowią nieodzowny element w zakładach o zróżnicowanej specyfice pracy. Są wykorzystywane w każdej branży przemysłu. Materiał konstrukcyjny oraz metoda produkcji zbiornika zostają dobrane w zależności od docelowego zastosowania i warunków pracy urządzenia. Jesteśmy w stanie wykonać zarówno zbiorniki cylindryczne, jak i prostopadłościenne. Posiadamy wiedzę i doświadczenie pozwalające na odpowiedni dobór parametrów technicznych urządzeń mających zastosowanie m. in. w przemyśle chemicznym, spożywczym, papierniczym, w oczyszczalniach ścieków czy stacjach uzdatniania wody. Wspólnie z klientem rozważamy rozwiązanie, które będzie kompromisem między spełnieniem jego potrzeb a ceną urządzenia. Poniżej prezentujemy przykład wykonania zbiorników z materiału PE, które mają zastosowanie w zakładzie z branży spożywczej. Ograniczone miejsce czy droga transportu utrudniają często posadowienie gotowego
urządzenia w miejscu docelowym. Rozwiązaniem jest opracowanie projektu a następnie montaż urządzenia bezpośrednio z płyt z materiałów termoplastycznych w wyznaczonym przez klienta miejscu. Sprawia to, że możemy całkowicie zabudować daną przestrzeń i dopasować zbiornik do odpowiednich potrzeb. Do takich rozwiązań należy montaż zbiorników w istniejących budynkach adaptowanych do nowego profilu produkcji lub przeznaczenia. Przykładami takich rozwiązań mogą być zbiorniki buforowe wody w piwnicach budynków.
W oparciu o dane i oczekiwania klienta dostarczamy również aparaty typu zbiornikowego takie jak mieszalniki, odstojniki, separatory. Przedstawiamy zdjęcia z montażu naszych zbiorników mieszalników zamontowanych w zakładzie klienta
Wykonujemy kompleksowo zestawy rozładunku, magazynowania i dozowania mediów chemicznych do procesów technologicznych wraz z pompami, rurociągami, zaworami, aparaturą kontrolno-pomiarową oraz układami sterowania. Współpracujemy z dostawcami produkującymi najwyższej klasy produkty, spełniające specyficzne wymagania przemysłu chemicznego.
Poniżej przedstawiamy zdjęcia jednej z naszych realizacji instalacji do dozowania i magazynowania mediów chemicznych: HCl i NaOH. W instalacji zastosowano zarówno rurociągi jedno i dwuścienne oraz rurociągi izolowane dodatkowo wyposażone w elektryczne trasy grzewcze.
Napełnianie cystern wagonowych wiąże się z ryzykiem wycieku i dostania się substancji szkodliwych do gleby. Oferujemy możliwość zabezpieczenia przed niepożądanymi skutkami takiej sytuacji poprzez
zastosowanie tac przeciwrozlewowych wykonanych z tworzywa, które zatrzymują i odprowadzają ewentualne wycieki.
Studnie z tworzywa sztucznego wzbudzają coraz większe zainteresowanie ze względu na swoje zalety. Można tu wyróżnić przed wszystkim dużo mniejszą masę w porównaniu do tradycyjnych studni betonowych, co sprawia, że ich transport i montaż jest łatwiejszy i szybszy, nie wymaga zastosowania ciężkiego sprzętu, co przekłada się na obniżenie kosztów instalacji. Wykorzystanie do produkcji materiałów termoplastycznych sprawia, że studnie są odporne na działanie warunków atmosferycznych, czy glebowych. Są trwałe, wytrzymałe na obciążenia mechaniczne oraz nie korodują.
Oferujemy studnie do wielu zastosowań:
– ściekowe,
– awaryjne,
– rozprężne,
– przepompownie,
– studzienki kablowe,
– rewizyjne, połączeniowe i rozgałęzione,
– kaskadowe i komorowe,
– magazynujące ścieki oraz wodę deszczową.
W środowiskach agresywnych, w których może dojść do korodowania elementów, proponujemy zastosowanie wentylacji wykonanej w całości z tworzywa sztucznego. W przypadku chęci wymiany obecnej instalacji oferujemy demontaż oraz wykonanie nowych elementów.
Wentylacje z tworzywa mają szczególne zastosowanie:
– w laboratoriach chemicznych
– w przedsiębiorstwach przetwórstwa spożywczego
– w instalacjach produkcyjnych gdzie występują opary agresywne
Poniżej znajdą Państwo zdjęcia elementów jednej z naszych realizacji ciągów wentylacyjnych z materiału PP.